Особливості та умови працевлаштування випускників закладів вищої освіти регулюються Законом України «Про вищу освіту».

Стаття 64. Працевлаштування випускників закладів вищої освіти

  • Випускники закладів вищої освіти вільні у виборі місця роботи, крім випадків, передбачених цим Законом. Заклади вищої освіти не зобов’язані здійснювати працевлаштування випускників.
  • Держава у співпраці з роботодавцями забезпечує створення умов для реалізації випускниками закладів вищої освіти права на працю, гарантує створення рівних можливостей для вибору місця роботи, виду трудової діяльності з урахуванням здобутої вищої освіти та суспільних потреб.
  • Центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки здійснює моніторинг зайнятості випускників закладів вищої освіти. Знеособлені статистичні дані щодо зайнятості випускників закладів вищої освіти на ринку праці розміщуються в мережі Інтернет для вільного доступу у форматі, що дає змогу їх автоматизовано обробляти електронними засобами.

Для забезпечення розвитку якості вищої освіти Університетом використовуються різні інструменти, одним із яких є моніторинг працевлаштування випускників.

За допомогою моніторингу маємо можливість проаналізувати затребуваність випускників на ринку праці та посилити вимоги до ефективності освітнього процесу в Університеті.


Моніторинг працевлаштування випускників 2024 р.


Міністерство освіти і науки України презентувало звіт із Моніторингу працевлаштування випускників закладів вищої і фахової передвищої освіти, які завершили навчання за державним або регіональним замовленням.

У рейтинговому списку, складеному за результатами звіту, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка 19 місце серед 134 закладів вищої освіти України і з показником працевлаштування 1,25 увійшов до когорти кращих.

 

Під час проведення Моніторингу визначалися такі категорії зайнятості осіб:

  • зайняті – безпосередньо зайняті на дату проведення спостереження (зокрема ФОП, військовослужбовці, особи, які перебувають у соціальних відпустках);
  • зайняті з адаптаційним періодом звільнення (адаптаційний період звільнення – це проміжок у 3 місяці, який надають працівнику після звільнення з попереднього місця роботи для того, щоб він міг адаптуватися до нових умов, знайти нове місце праці або переорієнтуватися на іншу сферу діяльності);
  • умовно зайняті – особи, які не працюють на дату спостереження, але мають стаж роботи понад 18 місяців
  • незайняті.

Моніторинг працевлаштування випускників 2022 р.


Історичний факультет

Факультет спеціальної освіти, психології і соціальної роботи

Навчально-науковий інститут української філології та журналістики

Факультет іноземної філології

Фізико-математичний факультет

Природничо-економічний факультет

Факультет фізичної культури

Педагогічний факультет


Команда Міністерства освіти і науки України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України та Пенсійним фондом України вперше реалізувала моніторинг працевлаштування випускників закладів вищої та фахової передвищої освіти.

Моніторинг проводився завдяки налагодженню інформаційного обміну між Єдиною державною електронною базою з питань освіти та Державним реєстром загальнообов’язкового державного соціального страхування.

У процесі моніторингу досліджувалася зайнятість осіб, які закінчили навчання за бюджетні кошти в період з 1 листопада 2017 до 30 жовтня 2018 року, та не продовжили навчання за наступним рівнем освіти.

На підставі результатів Моніторингу працевлаштування складено рейтинговий список закладів вищої освіти у сфері управління МОН, для розрахунку обсягу бюджетного фінансування яких використовується Формула, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 року № 1146. У рейтинговому списку 138 закладів вищої освіти.

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка серед 138 університетів посідає:

Оцінка занятості – 59 місце (60,21).

За показником працевлаштування, який становить 1,15 (результат закладу не потрапляє до 30 відсотків найкращих результатів, але належить до 45 відсотків найкращих результатів) – 59 місце.

За відсотком зайнятих відповідно до здобутої медичної або педагогічної освіти Спеціальні моніторингові особи – 22 місце (9,7 %)

За відсотком зайнятих серед моніторингових осіб – 74 місце (36,8 %)

За відсотком зайнятих та умовно зайнятих МО – 90 місце (55,4 %)

Детальніше за покликанням: http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=7261