"Подорож у світ професій"

Щоб правильно вибрати професію та не змарнувати дорогоцінні роки, випускникам необхідно визначитися своїй професійній спрямованісті, сформувати психологічну готовність та відповідальне ставлення до вибору майбутньої професії.

24 жовтня 2017 року в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбувся профорієнтаційний інтерактивний захід «Подорож у світ професій», організований Кам’янець-Подільським міським та районним центрами зайнятості та Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка.

Із вітальним словом перед випускниками шкіл виступили: Василь Володимирович Кобильник, проректор із науково-педагогічної роботи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Вадим Анатолійович Савчук, заступник міського голови та Наталія Іларіонівна Постова, директор Кам’янець-Подільського міського центру зайнятості.

До участі в заході долучилися 17 навчальних закладів Хмельницької області. Абітурієнти отримали вичерпну інформацію про університети та коледжі, дізналися про перспективи подальшого працевлаштування.

Цікавою та насиченою була програма, запропонована Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка.

З великим успіхом пройшли майстер-класи на факультеті іноземної філології «Іноземні мови і мистецтво» (керівники – Саволайнен Яніс Володимирович, викладач та Яремчук Інна Михайлівна, кандидат філологічних наук, викладач), факультеті корекційної та соціальної педагогіки і психології«Хочеш змінити майбутнє – стань соціальним працівником» (керівники – Данилюк Олена Іванівна, кандидат економічних наук, старший викладач і Гевчук Наталія Сергіївна, кандидат педагогічних наук, доцент) та фізико-математичному факультеті «Цікаві фізичні експерименти» (керівники – Оптасюк Сергій Васильович, кандидат фізико-математичних наук, доцент і Криськов Цезарій Андрійович, кандидат фізико-математичних наук, професор).

Презентація економічного факультету «Туризм і готельно-ресторанна справа – спеціальності майбутнього» (керівник – Баженова Стефанія Едуардівна, доктор історичних наук, професор) зібрала понад 50 зацікавлених школярів кількох шкіл міста.

Факультет української філології та журналістики привабив дітей майстер-класом із фотожурналістики (керівник – Колупаєва Олена Миколаївна, кандидат філологічних наук, старший викладач) та неймовірно цікавою екскурсією до навчально-наукової лабораторії етнології (керівник – Щегельський Валерій Васильович, кандидат філологічних наук, завідувач навчально-наукової лабораторії етнології).

Гостинно зустрів майбутніх абітурієнтів і педагогічний факультет, який провів майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки з українською символікою (керівник – Ковальчук Анатолій Федорович, старший викладач). Гостей факультету також ознайомили з технікою малювання, роботами студентів та викладачів кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва і реставрації творів мистецтва.

Також для учнів шкіл цікаву екскурсію «Геологічне минуле Поділля» до НПП Подільські Товтри провели викладачі природничого факультету (керівник – Касіяник Ігор Петрович, кандидат географічних наук, доцент).

Свої майстер-класи продемонстрували й представники інших навчальних закладів області, зокрема Філія національного університету державної податкової служби України, Подільський державний аграрно-технічний університет, Коледж Подільського державного аграрно-технічного університету, Коледж харчової промисловості НУХТ, Кам’янець-Подільське медичне училище, Кам’янець-Подільський індустріальний коледж, Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв, Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

Варто зазначити, що проведення таких профорієнтаційних заходів уже стало доброю традицією, оскільки вони допомагають молоді зорієнтуватися у світі професій, зробити правильний вибір та знайти своє місце в житті.